Kredyty gotówkowe – czy cieszą się popularnością?

W dzisiejszym tekście zastanowimy się nad popularnością wszelkich kredytów, a przede wszystkim tych gotówkowych. Często mówi się, że Polacy w ogromnej ilości biorą kredyty na nowe mieszkanie, na nowy dom – czyli kredyty hipoteczne albo szybsze i łatwiejsze w uzyskaniu kredyty gotówkowe.

 

Zobaczmy zatem, jak to jest. Jak wynika z badań, coraz więcej Polaków w XXI wieku brało kredyty. Było kilka wyjątków oczywiście, ale generalnie trend jest taki: z roku na rok coraz więcej kredytów. Przeważają tu osoby z tak zwanej klasy średniej, czyli zarabiające mniej więcej średnią krajową, mieszkające przede wszystkim w dużym mieście, dodatkowo jest to mężczyzna po 25 roku życia. Tacy ludzie właśnie w największym stopniu brali kredyty no i biorą. Niezależnie, czy jest to kredyt gotówkowy, czy hipoteczny – ale te hipoteczne były brane szczególnie często przed 2010 rokiem, kiedy to była jeszcze możliwość brania kredytów w walucie obcej, na przykład franku szwajcarskim. Z resztą z tymi frankami ostatnio mieliśmy sporo problemów, w mediach była fala informacji o problemach ze spłatami kredytów ze względu na wzrost kursu waluty. Ludzie nie zdawali sobie sprawy z tego, że kurs może się zmienić i że tak bardzo wpłynie to na wysokość raty. Więcej szczegółów na stronie http://oferty-kredytow.com

 

shutterstock_199869557

Jak więc wybrać najtańszy kredyt gotówkowy?

Nie jest łatwo wybrać odpowiedni kredyt. Powstał nawet ranking kredytów gotówkowych, aby klienci mogli sobie porównać oferty i wybrać ten, który najbardziej im pasuje. Z całą pewnością branie kredytu to ogromnie ważna decyzja, właściwie na całe życie. Trzeba mieć świadomość, że na rynku jest wiele ofert, które proponują różne banki, są one bardzo, ale to naprawdę bardzo zróżnicowane, więc zanim weźmiemy kredyt gotówkowy, czy kredyt hipoteczny dobrze się zastanówmy i sprawdźmy różne oferty. Zawsze też możemy skorzystać z oferty specjalistów, czyli doradców finansowych albo rzetelnie porozmawiać z pracownikami banku lub znajomymi. Oni doradzą i dzięki nim będziemy wiedzieli, który kredyt wybrać.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kredyt gotówkowy - oferty i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.