Zasady diety trzynastodniowej

Zasady diety trzynastodniowej są ściśle określone przez liczbę dni, przez które ta dieta może być stosowana. Na ich podstawie można wskazać na fundamentalną zasadę tej diety, a więc stosowanie jej przez trzynaście dni. Specjaliści zaznaczają, że nie można jej stosować przez dłuższy okres czasu, ponieważ wówczas może doprowadzić do wyniszczenia organizmu, natomiast jej skrócenie sprawi, że nie będziemy w stanie osiągnąć pełnego efektu odchudzającego.

Dieta trzynastodniowa pozwala na szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów, dlatego jest stosowana zwłaszcza przez osoby, które przygotowują się do jakiegoś ważnego wydarzenia życiowego, w którym chciałyby uczestniczyć odmienione i odchudzone. Dlatego jest ona często stosowana przez panie przygotowujące się do ślubu lub jakiegoś występu przed szerszą publicznością. Trzeba przyznać, że dieta kopenhaska przeznaczona jest przede wszystkim dla właśnie takich osób, ponieważ stosowanie jej przez osoby ciężko pracujące fizycznie jest w zasadzie niemożliwe z uwagi na to, jak bardzo restrykcyjna jest ta dieta oraz jak dokładnie trzeba się stosować do wszystkich jej zasad.

Precyzyjność diety trzynastodniowej

Dieta trzynastodniowa jest jedną z najbardziej precyzyjnych diet, z jakich można korzystać dla odzyskania zgrabnej sylwetki. Nie dość, że trzeba będzie zarezerwować sobie na jej zastosowanie liczbę dokładnie trzynastu dni, to jeszcze zjadać kolejne posiłki o ściśle określonych porach. Dla wielu osób najtrudniejsze może się okazać śniadanie, ponieważ przez kilka dni przebywania na tej diecie będzie można z rana wypijać jedynie kawę, do której zjemy ewentualnie kromkę chleba, w te dni, w których jej spożywanie jest dozwolone. Dlatego tego rodzaju dieta nie jest polecana osobom cierpiącym na różne choroby, które muszą przyjmować leki o stałych porach, ponieważ na pewno nie wytrzymają trzynastu dni przyjmowania leków popijanych kawą praktycznie na czczo, a jakiekolwiek modyfikacje diety trzynastodniowej są niedopuszczalne, ponieważ nie pozwalają odchudzić się osobom przebywającym na tej diecie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zdrowa dieta i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.