Jak oszczędzać i zarazem inwestować swoją gotówkę?

Współcześnie można skorzystać z różnych okazji inwestycyjnych. Wielorakie oferty obecne na rynku sprawiają, że coraz chętniej oszczędzamy, a dodatkowo inwestujemy, odpowiednio pomnażając nasze zyski. Zwykle inwestowanie kojarzy nam się z jakimś ryzykiem, jednocześnie należy pamiętać, że znane są inwestycje finansowe, gwarantujące nam systematyczne oszczędzanie i zarabianie. Ofert gwarantowanych przez banki jest wiele, a jedną z nich są wszelkiego rodzaju lokaty.

 

 

Savings

Dzięki temu nasze finanse są z jednej strony bezpieczne, z drugiej zaś strony jest to sposobność, ażeby nasze pieniądze na siebie zarabiały. Inwestycje tego rodzaju są przeznaczone przede wszystkim dla osób posiadających pewien kapitał, które zamierzają na pewien czas ulokować go na koncie bankowym. Lokaty bankowe to najchętniej wybierana forma inwestowania. Inwestor może oddać swoje pieniądze bankowi, który odpowiednio rozporządza nimi zgodnie ze swymi założeniami. Od sumy wpłaconych pieniędzy naliczane są odpowiednie odsetki, które wzrastają, zwiększając tym samym powierzony bankowi kapitał na rzecz inwestora. Jest to zatem swoista forma obopólnej korzyści dla obu stron. Sposobów tego rodzaju oszczędzania jest bardzo dużo. Banki prześcigają się w wielorakich propozycjach dla swoich klientów. Najprostszą formą jest wpłata określonej sumy na rachunek lokaty lub wykonywanie stałych, regularnych wpłat. Po wyznaczonym czasie, objętym umową z bankiem, posiadacz lokaty może wybrać zaoszczędzone pieniądze, których kwota jest powiększona o stosowne odsetki. Innym sposobem jest przedłużenie funkcjonowania umowy o kolejny okres. Stosowne odsetki podlegają wtedy tzw. kapitalizacji, co znaczy, iż powiększają kwotę kolejnej lokaty.

Decydując się na ten sposób inwestowania musimy jednak zwrócić uwagę, że zysk z tego rodzaju inwestycji jest jednak w w dużym stopniu określony przez np. wielkość oprocentowania, okres trwania lokaty, możliwość wcześniejszych wypłat. Warto także dowiedzieć się, jakie są warunki wypłacenia środków przed określonym w umowie okresem zakończenia trwania naszej lokaty. Ciekawym produktem są także lokaty progresywne, w przypadku których oprocentowanie stosownie zwiększa się wraz z wydłużającym się czasem trwania lokaty.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lokaty terminowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.