Jak wybrać korzystny kredyt hipoteczny?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na kredyt hipoteczny. Wiąże się to najczęściej z marzeniem ludzi o kupnie własnego mieszkania lub budowie domu, na który sami nie mają wystarczającej sumy pieniędzy. Jednak wybór odpowiedniego i najbardziej korzystnego kredytu hipotecznego jest trudnym zadaniem, ponieważ na polskim rynku finansowym banki konkurują ze sobą i proponują swoim potencjalnym klientom kredyty mieszkaniowe, których oferty często znacznie różnią się między sobą.finanse

Na co zwrócić uwagę?

Banki starają się przyciągnąć do siebie jak najwięcej klientów nie tylko poprzez atrakcyjne oferty swoich produktów i usług finansowych, ale również poprzez stosowanie różnych chwytów marketingowych. Dla laików zwykła reklama telewizyjna, radiowa czy w Internecie bywa często podstawą do wyboru banku, z którego usług będą oni korzystać. Nie jest to jednak dobra droga, ponieważ w efekcie może okazać się, że wybierając w ten sposób instytucję finansową możemy sporo przepłacić. Dlatego wybierając kredyt mieszkaniowy w konkretnym banku nie powinniśmy kierować się wyłącznie głośno reklamowanym niskim oprocentowaniem, ale również wieloma innymi czynnikami wpływającymi na całkowity koszt kredytu. Obok oprocentowania kredytu należy zwrócić szczególną uwagę głównie na wysokość prowizji za jego udzielenie, czy ubezpieczenie na życie jest wymagane oraz ile kosztuje, czy ubezpieczenie od ryzyka utraty pracy jest konieczne, jaki jest koszt ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, ile kosztuje ubezpieczenie pomostowe i jak jest naliczane, czy bank pobiera opłatę za wycenę nieruchomości oraz czy akceptuje wycenę zewnętrzną, czy bank wymaga założenia w nim aktywnego konta osobistego, po jakim czasie istnieje możliwość wcześniejszej spłaty kredytu oraz na informacje dotyczące możliwości przewalutowania kredytu.

Najlepsza oferta, czyli jaka?

Wybór najlepszej oferty kredytu hipotecznego zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb, preferencji i oczekiwań klienta, dlatego w efekcie najlepszy kredyt hipoteczny dla każdego może być inny – ten serwis z pewnością Ci pomoże – oferty-kredytow.com/ranking-kredytow-mieszkaniowych. Przed wyborem konkretnej oferty kredytu warto zapoznać się z propozycjami różnych banków, zasięgnąć opinii na ich temat wśród znajomych oraz w Internecie , a także skorzystać z internetowych narzędzi takich jak ranking kredytów hipotecznych czy kalkulator kredytów mieszkaniowych. W razie problemów z wybraniem najkorzystniejszego dla nas kredytu mieszkaniowego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doradcy finansowego. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wybrana oferta jest idealnie dopasowana do naszych potrzeb oraz że nie pominęliśmy żadnej bardziej atrakcyjnej propozycji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kredyt mieszkaniowy i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.