Jak uniknąć kredytowego bankructwa?

Kredyty łatwiej wziąć niż spłacać i z tym na pewno zgodzi się każdy, kto choć raz skorzystał z tego typu produktów bankowych. O ile na domowym budżecie ciąży jeden kredyt, to nie ma jeszcze powodów do niepokoju. Problem zaczyna się wówczas, gdy posiadamy kilka zobowiązań, a sytuacja materialna przestaje pozwalać na ich regularną spłatę.kredyt bankowy

Najgorszym, co można zrobić w tej sytuacji jest zaprzestanie spłat, gdyż szybko utracimy wiarygodność kredytową, a bank rozpocznie procedury komornicze i tak czy inaczej postara się ściągnąć od nas dług. Lepszym rozwiązaniem jest negocjacja z bankiem nowych warunków kredytowania, ale i to nie zawsze przynosi oczekiwane skutki. Najlepiej więc nie czekać na lepsze czasy, tylko w razie problemów finansowych skorzystać z konsolidacji kredytów, która zamieni wszystkie nasze zobowiązania w jeden łatwiejszy do spłaty dług.

Czym jest konsolidacja?

Konsolidacja pozwala kredytobiorcy na zastąpienie wszystkich zadłużeń jednym niżej oprocentowanym i spłacanym tylko w jednym banku dzięki czemu uzyska on niższe miesięczne raty niż suma poprzednich zobowiązań, a także uniknie dublowania opłat z tytułu ubezpieczeń i prowizji we wszystkich bankach, z których pochodziły poprzednie kredyty. Na dodatek nowa umowa pozwoli na uzyskanie korzystniejszych warunków kredytowania i spłatę wielu różnych zobowiązań zarówno bankowych jak i pozabankowych. Taki rodzaj kredytu jest bezgotówkowy, a środki z niego pozyskane są od razu przekazywane na spłatę wszystkich wcześniejszych zobowiązań.

Zalety konsolidacji

Kredyt konsolidacyjny 2015 posiada wiele zalet i wśród nich jest przede wszystkim wygoda spłacania i obniżenie do minimum dodatkowych kosztów kredytu jak: prowizje czy ubezpieczenia. Ponadto wydłużając kredytowanie o kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat uzyskamy raty niższe niż suma wcześniejszych zobowiązań, co znacznie ułatwi ich spłatę. Kolejnym plusem jest także niższe oprocentowanie zarówno nominalne jak i rzeczywiste w stosunku do poprzednio zawartych umów kredytowych.

Zabezpieczenie hipoteczne

Kredyty hipoteczne są atrakcyjne dla kredytobiorców głównie dlatego, że wymagają zabezpieczenia hipotecznego. Hipoteka przekazana pod zastaw kredytu pozwala bankom na większe ustępstwa i propozycję korzystniejszych umów, jednak wiąże się to także z kosztami z tytułu wyceny nieruchomości czy wpisu do ksiąg wieczystych. Ponadto kredytobiorcy nieposiadający nieruchomości na własność nie będą mogli ubiegać się o konsolidację.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konsolidacja kredytów i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.