Co zrobić gdy terminy spłat raty kredytów pokrywają się ze sobą?

Konsolidacja kredytów to niebywale popularne hasło wśród klientów banków. Kredyt konsolidacyjny opiera się na scaleniu różnych zobowiązań, jakie posiadamy, nawet, kiedy są one zaciągane w różnych placówkach. Złączenia kredytów dokonuje się przeważnie wtedy, gdy nie radzimy sobie ze spłatą tych zaciągniętych kredytów. We wspominany sposób opłacamy jedną ratę, a nie kilka, jak do tej pory.kredyty dla nowych firm

Kredyty konsolidacyjne zapewniają tym samym możliwość uiszczenia pojedynczej raty, w miejsce spłacania kilku należności w odmiennych terminach. Dzięki temu dłużnik szybciej zapamięta dzień spłaty poszczególnej należności i może czuwać nad punktualnością spłacania kredytu. Następną zaletą, którą posiada kredyt konsolidacyjny jest fakt, że wartość raty jest mniejsza niż koszt rat wszystkich kredytów, które do niedawna opłacaliśmy. Mniejsza rata pożyczki jest możliwa zwłaszcza dzięki przedłużeniu terminu opłacania kredytu, przez co wzrasta jednak ogólny koszt pożyczki.

Zmniejszanie kosztów pożyczki jest możliwe, kiedy konsolidacja kredytów odbywa się w odpowiedni sposób. Do łączenia pożyczek przeważnie dochodzi bowiem podczas łączenia obciążenia karty kredytowej i dość drogich kredytów gotówkowych. Jeżeli jednak bierzemy kredyt konsolidacyjny, aby połączyć wzięte wcześniej pożyczki, lecz bez zmiany okresu spłaty, omawiana operacja może okazać się niekorzystna. Dzieje się tak, bowiem sama konsolidacja kredytu pociąga za sobą większe oprocentowanie, jakie w następstwie wytwarza wyższe koszty naszego zobowiązania. W związku z tym ważne jest, aby kredyt konsolidacyjny obejmował termin spłaty, jaki nie narazi nas na większe raty.

Aby dostać tego rodzaju kredyt, trzeba przejść podobną procedurę, jak w przypadku pobierania zwykłego kredytu. Najczęściej kredyty konsolidacyjne niosą ze sobą obowiązek zabezpieczenia w postaci nieruchomości. Wspomniana nieruchomość nie musi być jednakże naszą osobistą własnością, bowiem może należeć między innymi do osoby z rodziny bądź kolegi. Wyjątkiem jest warunek, kiedy jeden z aktualnych kredytów jest kredytem hipotecznym. Ponadto bank bierze pod uwagę naszą przeszłość kredytową. Jeśli dawniejsze zobowiązania nie były płacone punktualnie bank może odmówić nam przedstawianego kredytu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konsolidacja kredytów i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.