Krótkoterminowa czy długoterminowa lokata – co wybrać?

Oszczędzanie latami, na stałym, bezpiecznym oprocentowaniu, czy regularna analiza rynku i skakanie po promocyjnych ofertach? Przy wyborze lokat liczy się nie tylko stawka procentowego zysku, która stanowi o tym jak prezentuje się aktualny ranking lokat. Finansowe preferencje takie jak: przystosowanie do zmian lub trwanie przy jednym banku, koncie itd. mają niebagatelny wpływ na to, jakie lokaty i w jakiej perspektywie wybieramy.oszczednosci

Lokaty krótkoterminowe oraz te zawierane na dłuższy czas mają swoich zwolenników i przeciwników. Rachunki oszczędnościowe, zawierane od kilku dni do kilku miesięcy są domeną ludzi szukających dużego zysku w krótkim czasie. Śledząc rynek ofert, mają rzecz jasna na wglądzie aktualne porównanie lokat, dzięki czemu jak na tacy widzą, w którą lokatę „uderzyć”. Inwestycja na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych – jeśli wcześniej lokata nie posiada progu maksymalnego na tym poziomie – z atrakcyjnym procentem przyniesie miły dla oka zysk.

Otwierając lokatę na rok i więcej dajemy bankowi pieniądze na dłuższe przechowanie. To zaufanie, a jednocześnie wyczekiwanie wiąże się ze stabilnością, odporną na rynkowe tąpnięcia. Dłuższe lokaty cechuje stałe oprocentowanie, dzięki któremu potencjalny zysk obliczymy już przy otwarciu rachunku. Przy dużych kwotach wkładanych, które procentują latami, doczekamy się równie przyjemnej nagrody.

Najlepsze lokaty wrzesień 2014 wyróżniają się czynnikiem ekonomicznym, ale i praktycznym – dają maksimum zysku, przy ponoszeniu jak najmniejszych wkładów własnych (kolejne konta w tym ROR, kwota obrotu na miesiąc, zakupy itp.). Przeliczenia finansowe wykonają za nas kalkulatory finansowe, ocena „praktycznych” walorów lokaty jest już sprawą osobistą każdego klienta.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lokaty terminowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.