Jak wygląda konsolidacja kredytów?

Działalność kredytowa banków rozprzestrzeniła się na ogromną skalę w ostatnim czasie. Prawie wszyscy zadłużają się w instytucjach finansowych, ponieważ tak ukształtowało się nasze życie ekonomiczno – społeczne.

Banki prześcigają się w walce o klientów, dlatego tworzą ogromną ilość zróżnicowanych ofert, aby dotrzeć do nawet najbardziej wymagającego klienta. Wynalazkiem bankowości ostatnich kilkunastu lat jest konsolidacja kredytów. Na czym ona polega?kredyty dla nowych firm

Nie wszyscy mieli okazję spotkać się z tym pojęciem. Nie jest to jednak nic innego jak połączenie kilku kredytów w jeden. Mogą to być różnego rodzaju zobowiązania, np. hipoteczne jak i te mniejsze konsumpcyjne czy ratalne. Doskonałą zaletą tego produktu jest to, że możemy połączyć różnego rodzaju zobowiązania – bank weźmie pod uwagę wszystkie dotychczasowe kredyty przy ustalaniu warunków umowy, jeśli się na nią zdecydujemy.

Kredyty konsolidacyjne dzielą się na dwa zasadnicze rodzaje, dlatego wybierz najlepszą ofertę kredytu konsolidacyjnego. Pierwszy związany jest z zabezpieczeniem w postaci hipoteki. Taki kredyt ma z reguły dłuższy okres kredytowania, ponieważ bank posiada zabezpieczenie w postaci naszego mieszkania. Ponadto, scalenie może dotyczyć kredytów o wyższych kwotach. Drugi rodzaj to kredyt konsolidacyjny gotówkowy, który nie posiada żadnych zabezpieczeń. W przypadku tego rozwiązania nie możemy liczyć na długi okres kredytowania. Co ważne, bank może nam zaoferować dodatkową gotówkę, którą możemy przeznaczyć na dowolny cel. Możemy ją wykorzystać na spłatę najpilniejszych zobowiązań lub wymarzone wakacje.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konsolidacja kredytów i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.