Dlaczego lokata bankowa jest bezpieczną inwestycją?

Wiele osób decydując sie na inwestowanie swoich oszczędności przykłada wielką wagę do bezpieczeństwa inwestycji. Lokaty bankowe są jednym z niewielu produktów finansowych pozwalających na realny zysk bez zbędnego ryzyka inwestycyjnego. W dzisiejszych czasach, kiedy trudno jest zaoszczędzić pieniądze bardzo ważną kwestią jest bezpieczeństwo inwestycji, a lokaty bankowe są doskonałym produktem zapewniającym zarabianie bez ryzykowania.kredyt dla firm

Bankowy Fundusz Gwarancyjny

Bardzo często klienci zastanawiają sie, co w sytuacji, kiedy bank zbankrutuje? Co sie wtedy stanie z jego oszczędnościami zdeponowanymi na lokacie bankowej? Tutaj ważną funkcję odgrywa Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który zapewnia bezpieczeństwo dla naszych pieniędzy.

Bankowy Fundusz Gwarancyjny odpowiada za bezpieczeństwo finansowe banków spółdzielczych i komercyjnych. W przypadku, kiedy jakiś bank upada to ta instytucja jest odpowiedzialna za wypłacenie ulokowanych pieniędzy wraz z należnymi odsetkami klientom do kwoty stu tysięcy euro. Dlatego lokaty bankowe są uznawane za niezwykle bezpieczną formę pomnażania oszczędności.

Fundusz ten ochrania zarówno osoby fizyczne jak i firmy, co jest dodatkowym atutem tej instytucji. Ochroną objęte są zarówno lokaty jak i wszystkie inne środki finansowe zgromadzone na rachunkach bankowych. Również lokaty w obcej walucie są objęte ochroną, jednak należność zostaje wypłacona w złotówkach.

Minimalne ryzyko bankructwa banków

Pieniądze zdeponowane na lokatach bankowych są naprawdę bezpieczne. Od kilkunastu lat żaden komercyjny bank nie ogłosił upadłości, co napawa optymizmem. Na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych upadło zaledwie 6 banków komercyjnych, dzięki czemu mamy jasny obraz sytuacji banków w Polsce.

Podział środków finansowych dodatkowym zabezpieczeniem

Jeśli chcemy, aby nasze pieniądze były naprawdę bezpieczne to nie należy lokować wszystkich środków w jednej lokacie. Wystarczy sprawdzić ranking najlepszych lokat bankowych na rynku i wybrać kilka najlepszych pozycji i w nie inwestować. Taki podział to dodatkowe zabezpieczenie naszych środków finansowych i gwarancja wysokich zysków. Jest naprawdę małe prawdopodobieństwo, że jeśli ulokujemy gotówkę w kilku różnych bankach to one zbankrutują w tym samym czasie. W związku z tym taki podział ma naprawdę duży sens i jest dodatkową gwarancją bezpiecznej transakcji. Dlatego wystarczy porównać lokaty bankowe i w nie inwestować oszczędności, które nie powinny leżeć bezczynnie na koncie tylko dla nas pracować.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lokaty terminowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.