Czym charakteryzują się najlepsze oferty kont osobistych?

Trudno wskazać jednoznacznie które polskie banki oferują najlepsze i najkorzystniejsze pod względem cenowym produkty bankowe. Trudno też wskazać najlepsze konta osobiste. O tym, czy dane konto jest dla nas odpowiednie, czy też nie decyduje co najmniej kilka czynników. Co należy mieć na uwadze wybierając konto osobiste dla siebie?banki

Rodzaj konta bankowego

Wszystkie konta osobiste można w tej chwili podzielić na konta tradycyjne i internetowe. Osoby, które wolą składać dyspozycje w oddziałach banków i czują się pewniej mając bezpośredni kontakt z obsługą powinny zdecydować się na konto tradycyjne.

Osoby, którym zależy na czasie i wygodzie, a przy tym sprawnie posługują się internetem (i mają do niego stały dostęp) powinny natomiast docenić konta osobiste w bankach internetowych. Ich obsługa przebiega szybciej i sprawniej i praktycznie większość czynności związanych z operacjami można wykonać samodzielnie. Bankowi pozostaje jedynie transfer pieniędzy zgodnie z naszymi dyspozycjami.

Posiadacze kont internetowych powinni liczyć się, z tym że zlecając jakieś operacje w oddziale stacjonarnym będą musieli za nie więcej zapłacić. Z kolei właściciele kont tradycyjnych, z dostępem do internetu, mogą mieć ograniczone możliwości co do przeprowadzania niektórych transakcji za pośrednictwem internetu.

Opłaty z tytułu posiadania i prowadzenia rachunku

Wysokość opłat z tytułu posiadania i prowadzenia rachunku oraz opłat i prowizji za przeprowadzane operacje finansowe najczęściej jest ściśle uzależniona od rodzaju konta osobistego – można to sprawdzić na – link. Konta osobiste typowo internetowe są tańsze w utrzymaniu i eksploatacji. Konta osobiste tradycyjne są z reguły droższe. Różnice w opłatach są niewielkie i często nie decydują o korzyściach posiadania jednego lub drugiego konta. Ich opłacalność trudno ocenić ze względu na wszelkie bonusy i usługi dodatkowe coraz częściej proponowane nam przez polskie banki zarówno te internetowe, jak i stacjonarne.

I w tym przypadku warto więc porównać kilka, a nawet kilkadziesiąt ofert.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Produkty bankowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.