Szybkie pożyczki nie dla biedaków?

Obecnie na każdym kroku można spotkać tego rodzaju reklamy, w których proponuje się produkt jakim jest szybka pożyczka na dowód na atrakcyjnych warunkach. pożyczki chwilówki

W zasadzie reklamy takie można znaleźć nie tylko w telewizji, radiu czy prasie, ale i na klatce schodowej w swoim bloku, czy na słupach w pobliskiej okolicy. Jest ich mnóstwo i zdążyliśmy się do nich przyzwyczaić na tyle, że pojawienie się kolejnej tego rodzaju reklamy raczej już nas nie dziwi. Skąd wynika popularność tego produktu? Dlaczego szybkie pożyczki na dowód są tak chętnie udzielane?

Oczywiście podstawową kwestią z jakiej należy zdać sobie sprawę jest to, że gwarantem takiego produktu jak szybka pożyczka online jest niejedna firma pozabankowa, która niejednokrotnie działa na zasadzie zwykłej indywidualnej działalności gospodarczej. Generalnie, zanim pojawiły się typowe firmy pozabankowe pieniądze pożyczano na zasadzie zwykłej umowy – najczęściej podpisywanej miedzy przedsiębiorcą, który dysponował określoną sumą pieniędzy, a klientem, który potrzebował gotówki, jaką następnie oddawał z procentem. Z czasem przedsiębiorstwa doszły do wniosku, ze na tego rodzaju operacjach faktycznie można zarobić.

Oczywiście na początku należy dysponować określoną sumą pieniędzy, ale później zarobek zwraca się z nawiązką tym bardziej, że procent od tego rodzaju produktów jak szybkie pożyczki nie należy do małych – w skrajnych przypadkach może wynosić nawet ponad połowę zaciągniętej pierwotnie sumy. Oznacza to, że na przykład pożyczając tysiąc złotych, zmuszeni jesteśmy później oddać prawie pięćset złotych. Biorąc ten fakt pod uwagę trudno stwierdzić, że szybkie pożyczki na dowód to rozwiązanie dla biednych – trzeba mieć bowiem z czego zapłacić naliczone – często niemałe – odsetki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pożyczki gotówkowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.