Rodzaje pożyczek gotówkowych dostępnych w Polsce

Korzystając z ofert banków oraz innych instytucji finansowych udzielających pożyczek i kredytów można pogubić się w mnogości możliwości jakie dają nam banki i firmy pożyczkowe. Bardzo często okazuje się, że doradca finansowy lub sprzedawca w firmie pożyczkowej nie zawsze zaproponują nam rozwiązanie najbardziej korzystne dla nas. Dlatego zanim zaczniemy korzystać z usług instytucji finansowych warto mieć przynajmniej podstawowe pojęcie jakie rodzaje pożyczek i kredytów występują na rynku, dzięki czemu będziemy w stanie idealnie dopasować ofertę do naszych potrzeb.

Bankowe pożyczki gotówkowe

W ofercie banków obok kont osobistych najpopularniejszym produktem są pożyczki gotówkowe. Ten rodzaj zobowiązania nie wymaga od klienta przechodzenia skomplikowanej procedury, a środki uzyskane w ten sposób może wydać w dowolny sposób bez przedstawiania dodatkowych zaświadczeń lub zabezpieczeń dla banku.

Pożyczki hipoteczne

Jeśli potrzebujemy większego zastrzyku gotówki i posiadamy nieruchomość, która może być zabezpieczeniem pożyczki to zamiast korzystać z pożyczki gotówkowej lepiej zaciągnąć pożyczkę hipoteczną, ponieważ jej oprocentowanie jest zdecydowanie niższe niż w przypadku pożyczek.

Pożyczki przez internet

Nie każdy może skorzystać z oferty banków ze względu na niekorzystną historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej lub z powodu nagłej potrzeby finansowej, a pożyczka w banku wiąże się z koniecznością przejścia często skomplikowanej procedury. Osoby takie mogą zdecydować się na pożyczki online. Pożyczki przez internet – ranking 2014 choć wiążą się z dodatkowymi kosztami, to jednocześnie dają dostęp do pieniędzy w szybkim czasie.

Pożyczki online bez BIK

pożyczki chwilówkiDla osób mających problemy z płynnością finansową banki są praktycznie zamknięte, ponieważ ich historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej jest negatywna z powodu opóźnień w płatnościach rat kredytów i pożyczek bankowych. Wówczas takie osoby są zmuszone znaleźć finansowanie w innych miejscach niż bank. Pożyczki przez internet bez BIK są udzielane bez sprawdzania historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej, a jedyne co jest sprawdzane to weryfikacja danych osobowych pożyczkobiorcy oraz oświadczenie o uzyskiwanych dochodach.

Pożyczki społecznościowe

Social lending to kolejny sposób pożyczania pieniędzy przez internet z tą różnicą, ze nie pożyczamy od banków lub firm pożyczkowych, a od innych osób, które chcą zainwestować udzielając Tobie pożyczki przez internet, dzięki czemu mogą uzyskać wyższą stopę zwrotu niż lokaty bankowe. Ten sposób pożyczania pieniędzy miał stać się alternatywą dla banków, ale nie zdobył dużej popularności w Polsce.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pożyczki gotówkowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.