Oszczędzanie dla osób majętnych – jak wygląda oferta banków?

Dziś już każdy z nas wie, że trzeba oszczędzać, ponieważ życie jest szalenie nieprzewidywalne i nigdy nie wiadomo, czy nie będziemy potrzebowali dodatkowych pieniędzy na nagłe wydatki. Na szczęście, banki wychodzą naprzeciw naszym potrzebom z szerokim wachlarzem ofert, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. A jak się okazuje, oszczędzają nawet osoby, które zdołały zgromadzić imponujący majątek. banki w Polsce

Zamożne osoby także muszą ulokować gdzieś swoje środki finansowe. Jedną z możliwości jest specjalna lokata, która znajduje się w ofercie największych banków. Jest to tzw. lokata rentierska, która znacznie różni się od tradycyjnej odmiany depozytu czy konta oszczędnościowego. Najlepsze lokaty bankowe charakteryzują się wysokim oprocentowaniem, a jak jest w przypadku tego szczególnego produktu bankowego?

Oprocentowanie jest z reguły niższe niż w przypadku lokaty terminowej, a jest to związane z tym, że w przypadku depozytu rentierskiego odsetki są wypłacane co pewien okres wynikający z umowy. Oprocentowanie lokat wynosi z reguły kilka procent, a osoba decydująca się na zwykłą lokatę jest skazana na politykę sprzedażową danego banku – nie ma możliwości negocjacji wysokości oprocentowania. Inaczej jest w przypadku lokaty rentierskiej – pod warunkiem, że dysponujemy wysoką kwotą pieniędzy, które chcemy przekazać do dyspozycji banku.

Ranking lokat rentierskich bez trudu znajdziemy w internecie lub w branżowym czasopiśmie. Jest to szansa na korzystne zagospodarowanie swoich wolnych środków finansowych dla osób bardziej majętnych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lokaty terminowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.