Konsolidacja kredytów – usługa szyta na miarę naszych potrzeb?

W dzisiejszym świecie niezwykle trudno jest się uchronić się przed korzystaniem z banków. Kredyt bankowy często jest jedynym sposobem, aby wejść w posiadanie mieszkania, auta lub rozpocząć wymarzone studia na prywatnej uczelni. Zdarza się, że posiadamy nie jeden, ale znacznie więcej zobowiązań kredytowych. lokata bankowa

Badania pokazują, że zadłużamy się coraz częściej. Ponadto okazuje się, że korzystamy z pomocy banku nie tylko, aby zaspokoić potrzeby mieszkaniowe lub edukacyjne, ale także kiedy potrzebujemy pieniędzy na drobne wydatki, dokonując zakupów ratalnych lub przekraczając limity kart kredytowych. Wiele osób wpada w spiralę zadłużenia, tracą rozeznanie w posiadanych zaległościach finansowych. Kontrolowanie terminów wielu spłat jest kłopotliwe, ponadto często nasze dochody przestają być wystarczające, aby spłacić wszystkie comiesięczne raty.

Sytuacja, kiedy dźwigamy na swych barkach więcej niż jedno zadłużenie, w dodatku suma comiesięcznych spłat dawno przekroczyła nasze możliwości finansowe, nie jest prosta. Istnieje jednak rozwiązanie, które może okazać się ratunkiem na nasz kryzys finansowy, jest nim konsolidacja kredytów. Kredyt konsolidacyjny scala wszystkie nasze dotychczasowe zobowiązania w jeden dług względem jednego banku. Taka konstrukcja kredytowa może znacznie ułatwić nam rozeznanie w naszym budżecie.

Nie mamy już potrzeby pamiętać o kilku spłatach, dokonywanych co miesiąc w różnych bankach. Mamy odtąd jedną ratę, w dodatku zazwyczaj sporo niższą niż suma wcześniejszych rat kredytów. Bank może stworzyć dla nas ofertę szytą na miarę naszych potrzeb, znając naszą obecną sytuacją finansową, rozkłada spłatę na długi czas, nawet na kilkadziesiąt lat i dzięki temu rata ulega obniżeniu. Bank dobiera zatem wysokość comiesięcznej raty w taki sposób, aby kredytobiorca był w stanie ją spłacać.

Kredyty konsolidacyjne, jak każda usługa bankowa wymagają od kredytobiorcy poniesienia pewnych kosztów. Do niezbędnych opłat zaliczyć można głównie prowizję oraz oprocentowanie. Wydłużenie czasu spłaty kredytu konsolidacyjnego, powoduje wzrost całkowitych kosztów kredytu. Niemniej jednak skonsolidowanie zobowiązań w jedno zobowiązanie pieniężne jest z reguły opłacalne, a niekiedy jest jedynym wyjściem z trudnej sytuacji finansowej. Zaletą takiego rozwiązania jest obniżenie comiesięcznej raty.

Restrukturyzacja zadłużeń jest korzystna, zwłaszcza jeśli kredyt konsolidacyjny zostanie zabezpieczony hipoteką. Wówczas koszty kredytu są o wiele niższe. Możliwości banków w zakresie konsolidacji kredytów są bardzo duże. Warto wśród wielu ofert, sprawdzić porównanie najtańszych ofert kredytów konsolidacyjnych w 2014 roku. Konsolidacja kredytów może okazać się najlepszym lekarstwem na nasze kłopoty finansowe.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konsolidacja kredytów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.