Rankingi kredytów konsolidacyjnych, czyli jak wziąć kredyt i nie zwariować

Co oznacza brak pieniędzy, podczas gdy tuż za rogiem czyhają nasze zobowiązania, nieuregulowane rachunki, odkładane latami plany czy debet na koncie – wie coraz więcej Polaków. Wówczas jedynym rozwiązaniem wyjścia z tarapatów finansowych, jest wzięcie kredytu. Jak należy zrobić to mądrze?pożyczki chwilówki

Po pierwsze – róbmy listę najpilniejszych potrzeb

Konieczność sięgnięcia po kredyt gotówkowy pojawia się, gdy w kasie domowej brakuje wystarczającej ilości środków. Czasami okazuje się, że dodatkowa kwota przydałaby się nie na jedną, ale na realizację kilku potrzeb. Zanim ostatecznie zadecydujemy się na wzięcie kredytu, spiszmy na kartce wszystkie nasze potrzeby. Następnie wybierzmy z nich te, które nie powinny lub nie mogą zaczekać na swoją realizację. W ten sposób unikniemy problemu spłacania kredytu w nieskończoność. Im mniej potrzeb, tym niższa suma naszego kredytu.

Po drugie – korzystajmy z porównywarek kredytowych

W sieci znajdują się nie tylko oferty kredytów. Internet może nam pomóc również w dotarciu do informacji na temat tego, które kredyty gotówkowe są najlepsze – ściślej mówiąc, najbardziej korzystne czy też najłatwiejsze w otrzymaniu. Do tego celu służą dwa rodzaje narzędzi. Pierwsze to ranking kredytów, drugie to porównywarki kredytowe. Dzięki nim dowiemy się, jaki jest najtańszy kredyt gotówkowy na rynku, nie tracąc czasu na przyglądanie się każdej z ofert z osobna.

Po trzecie – dopasowujemy kredyt do naszych potrzeb

Nie zawsze to, co ogół uważa za najlepsze – musi odpowiadać również i nam. Ta zasada dotyczy także kredytów. Fakt, że ranking czy porównywarka informują nas, iż najtańszy kredyt gotówkowy oferowany jest przez ten a nie inny bank, nie oznacza od razu naszej zgody na jego wzięcie. Zanim to zrobimy, sprawdźmy dokładnie, jakie są jego koszta i na ile oferowana przez niego suma oraz warunki spłaty nam odpowiadają. Tylko wtedy mamy szansę na naprawdę korzystny i tani kredyt gotówkowy. Najważniejsze są bowiem nasze własne potrzeby i możliwości.

Jak zatem widzimy, wzięcie kredytu wiąże się z solidnym przygotowaniem. I chociaż wymaga ono trochę czasu i przemyśleń, zaowocuje mniejszym stresem związanym ze spłacaniem rat.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konsolidacja kredytów, Porady dotyczące kredytów gotówkowych i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.