Lokata nocna a lokata jednodniowa

Cechą charakterystyczną dla tej lokaty jest to że środki pracują tylko w nocy, podczas dnia w całości dostępne są dla klientów. Możliwość z korzystania z niej ma się tylko po przekroczeniu minimalnej wartości podlegającej oprocentowaniu. Zdecydowana większość lokat nocnych skierowana jest dla przedsiębiorców, ponieważ ich wpływy są zdecydowanie większe, jednak ostatnio coraz więcej banków, poszerza swoje oferty i udostępnia je także dla klientów indywidualnych. Niestety klienci indywidualni muszą posiadać w zdecydowanej większości banków jedna bardzo ważną cechę, mianowicie zasobne konta bankowe, ponieważ próg jaki muszą osiągnąć by skorzystać z oferty lokaty nocnej wynosi 50 – 100 tys. kredyt

Oprocentowanie lokat Overnight nie jest zbyt wysokie, standardowo nie przekracza dwóch procent dlatego dla osób posiadających tak wysokie nadwyżki finansowe zdecydowanie korzystniejsze będą najlepsze lokaty, które pozwalają na wypracowanie większego zysku. Jeżeli zaś chodzi o przedsiębiorstwa które na co dzień bardzo często obracają dużymi kwotami, jest to fajne rozwiązanie by wypracować dodatkowy zysk.

Znane są dwa rodzaje lokat nocnych: automatyczna i zakładana na życzenie klienta. Ciągłe zlecanie przez klienta transferów ze zwykłego rachunku na rachunek lokaty, oraz pilnowanie terminów w jakich te działania powinny zostać podjęte jest męczące, dlatego wiele banków odchodzi od tradycyjnej formy na rzecz automatycznej lokaty O/N. Polega to na tym, że klient podpisuje umowę i przez cały okres jej trwania środki transferowane są w odpowiednich porach i dniach a piecze trzyma nad tym bank, bardzo wygodne rozwiązanie, pozwalające uniknąć strat związanych z pominięciem terminu. Lokata Overnight może być zakładana na jeden dzień lub na kilka dni. Pierwszy przypadek ma miejsce gdy następnym dniem po otwarciu będzie dzień roboczy, natomiast drugi przypadek ma miejsce wtedy gdy okres trwania przypadnie na dzień wolny od pracy czy weekend. Lokata tego typu nie wiąże się z zamrożeniem środków pieniężnych na jakiś dłuższy czas dlatego jest to zdecydowanie lepsze wyjście dla firm. Należy porównywać lokaty w różnych bankach ponieważ progi umożliwiające skorzystanie z tej ofert są skrajnie rożne dla większości z nich a dla wielu klientów posiadanie lokaty nocnej może być opłacalne. Kliknij tutaj i porównaj aktualne oferty lokat.

Odpowiednikiem lokaty Overnight ale dostępnej dla szerszego grona klientów jest lokata jednodniowa. Bardzo popularna przed wprowadzonymi niedawno przez Sejm zmianami uniemożliwiającymi obejście podatku Belki. Lokata ta tak jak i inne lokaty zawierana jest na określony czas, z tą równicą że nie trwa ona dłuższy okres ale odnawia się każdego dnia a co z tym idzie kapitalizacja odsetek odbywa się w trybie dziennym. Niestety po w prowadzeniu zmian lokata ta staje się coraz mniej popularna.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lokaty terminowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.