Bankowość internetowa w Polsce – „quo vadis”?

Każdy z nas wie, że internet to dzisiaj bardzo ważne źródło wiedzy, centrum rozrywki, a dla wielu osób to teraz także miejsce pracy. Biznes internetowy kwitnie, a wraz z nim rozwija się także branża zakupów w sieci. Nic więc dziwnego, że jeśli ludzie coraz chętniej kupują w internecie to muszą mieć także swobodny dostęp do swoich pieniędzy oraz do płatności w sieci. Ciężko sobie dzisiaj wyobrazić zakupy internetowe, gdzie płatności trzeba by ciągle robić tradycyjnie na poczcie. Korzystamy dzisiaj z bankowości internetowej i prawie każde konto bankowe w obecnych czasach daje nam taką właśnie funkcjonalność. Jak z niej korzystać i co możemy zyskać?

Wygodne przelewy internetowe

Bankowość internetowa sprawiła, że dzisiaj nasze konto bankowe jest dla nas dostępne przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Musimy mieć jedynie jakieś urządzenie mobilne lub komputer, w obu przypadkach z dostępem do internetu. Do swojego konta otrzymujemy od banku specjalne identyfikatory oraz hasła z pomocą których możemy się na nim zalogować. Konta osobiste zarządzanie z internetu dają nam wygodę wykonywania różnorodnych przelewów o dowolnej porze, często bez prowizji. Możemy płacić rachunki, zakupy internetowe, a coraz częściej także za darmo zrobimy przelewy do instytucji finansowych naszego kraju.

Systemy płatnościbankowość

Robiąc zakupy w sklepie internetowym bardzo często możemy spotkać się z systemami płatności online. Taki system przenosi nas na stronę logowania naszego banku. Logujemy się na swoje konta osobiste i od razu automatycznie tworzy się przelew na kwotę jaką jesteśmy winni sklepowi. Po prostu należy ten przelew zaakceptować i już po sprawie. W kilka sekund opłaciliśmy zakupy w sieci. Czyż nie jest to proste?

Dostęp do produktów oszczędnościowych i kredytów

Dzisiaj nie tylko konto bankowe można otworzyć i zarządzać przez internet. Zazwyczaj tą samą drogą możemy ubiegać się o kredyt w banku. Często dostajemy dostęp internetowy do takiego kredytu, aby móc kontrolować wysokość zadłużenia oraz spłaty rat. Również konto oszczędnościowe otwiera się dzisiaj przez internet. Co więcej kiedy ma się w banku konto tradycyjne to często konto oszczędnościowe możemy otworzyć na bardzo preferencyjnych warunkach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Finanse, Produkty bankowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.