Kredyt w rachunku bieżącym dla firm

Każdy przedsiębiorca wie, jak ważne dla funkcjonowania firmy są jej środki finansowe. Zarówno początkujące na rynku przedsiębiorstwo, jak i dobrze prosperująca firma potrzebują niemałych nakładów finansowych. Jedną z wielu ofert kredytowych jakie banki proponują firmom jest kredyt dla firm w rachunku bieżącym, który pozwala na wykorzystanie środków w rachunku prowadzonym przez bank udzielający kredytu. Jest to doskonały sposób dla przedsiębiorstwa na dodatkowe źródło finansowania, które można spożytkować na spłatę bieżących należności, zakup środków trwałych, czy rozwój firmy.banki

Kredyt dla firm w rachunku bieżącym jest z pewnością wygodnym rozwiązaniem, gdyż nie wymaga od kredytobiorcy przedstawiania w banku dokumentacji opisującej sposób wykorzystania środków, a sam dostęp do produktu jest łatwy i szybki. Każdorazowa wpłata na konto kredytobiorcy częściowo pokrywa powstały na skutek kredytu debet, jednocześnie zmniejszając wysokość odsetek i zwiększając sumę debetową do ponownego wykorzystania w ramach kredytu.

Aby uzyskać kredyt dla firm w rachunku bieżącym należy wraz w wnioskiem złożyć w banku dokumentację wymaganą do ustalenia zdolności kredytowej przedsiębiorstwa. Wartość kredytu jaką wylicza instytucja finansowa lub limit debetowy są w znacznym stopniu zależne od wysokości obrotów na rachunku bieżącym firmowego konta, a także od zdolności kredytowej danej działalności gospodarczej i rodzaju zabezpieczeń kredytu. Kredyty dla firm w rachunku bieżącym udzielane są na okres 1 roku, ale w przypadku regularnych spłat i rzetelności kredytobiorcy, mogą zostać przedłużone na kolejny okres. Z reguły o tego typu pożyczkę w konkretnym banku mogą ubiegać się jego długoletni klienci, jednak możliwe jest także ubieganie się o kredyt w innym banku, po uprzednim udokumentowaniu historii rachunku z poprzedniej placówki.

Kredyt dla firm w rachunku bieżącym jest dobrym rozwiązaniem jako zabezpieczenie finansowe przedsiębiorstwa, a niewykorzystane nie wiąże się z żadnymi kosztami. Jest na pewno przydatną opcją w każdej rozwijającej się firmie i zdecydowanie lepszą niż wysoko oprocentowane kredyty gotówkowe.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kredyt dla firm i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz