Jak można otworzyć lokatę?

Lokata to popularny produkt bankowy, który naprawdę cieszy się dużym powodzeniem w czasach kryzysu gospodarczego. Nie chodzi tutaj jedynie o to, że można coś zarobić na swoich oszczędnościach. Tak naprawdę bowiem dzisiaj zarobić na tym można niewiele. Lokata nie jest dobrze oprocentowana z powodu bardzo niskich stóp procentowych. Z drugiej jednak strony oferuje ona ogromne bezpieczeństwo. Dzisiaj żadna inwestycja oprócz lokat nie daje gwarancji zwrotu całego kapitału razem z należnymi odsetkami. Lokata może być do tego otwarta na kilka sposobów.

Zadzwoń do banku

kredyt dla firmBardzo często lokaty bankowe można dzisiaj otwierać przez telefon chociaż oczywiście nie do końca to otwarcie będzie w pełni. Można po prostu skontaktować się z bankiem i umówić na spotkanie z agentem w celu podpisania umowy w dogodnym dla siebie miejscu i terminie. Można także poprzez stronę internetową zostawić swój numer kontaktowy w banku. W ciągu paru godzin skontaktuje się z nami pracownik banku, który określi nam w rozmowie telefonicznej warunki jakie ma lokata i później umówi się z nami na podpisanie umowy.

Wizyta w oddziale banku

Najczęściej lokaty bankowe otwiera się oczywiście poprzez osobista wizytę w oddziale banku. Wtedy załatwimy wszystkie formalności i wyjdziemy z tego banku z już założoną lokatą na którą trzeba tylko wpłacić pieniądze. Takie otwarcie lokaty nie zawsze jest jednak wygodne. Do banku możemy mieć daleko, trzeba często odstać w kolejkach i później stracić czas na przeglądanie i podpisywanie umowy.
Otwarcie lokaty przez internet.

Lokaty mogą być otwierane także za pośrednictwem internetu i zdecydowanie jest to bardzo wygodne i szybkie rozwiązanie. Po prostu trzeba wejść na stronę banku i wybrać odpowiedni rodzaj takiej lokaty. Zostaniemy następnie przeniesieni do strony, gdzie składa się wnioski online. Wypełniamy ten wniosek, czyli wpisujemy tam swoje dane i zatwierdzamy go. Został on elektronicznie wysłany do banku i po pozytywnej weryfikacji zostanie do nas kurierem wysłana umowa. Przy kurierze podpisujemy ją, a kurier odwozi umowę z powrotem do banku. W ten sposób lokaty bankowe otwiera się dosłownie bez wychodzenia z domu. Sposób z pewnością jest bardzo wygodny i zdecydowanie polecany każdemu kto ma dostęp do internetu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lokaty terminowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz