Zakupy na kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy oferowany jest przez banki i jest to po prostu pożyczanie nam pieniędzy. Kredyt taki może być udzielany na określony cel lub z przeznaczeniem dowolnym. Określony cel może oznaczać na przykład, że bank pożyczy nam pieniądze na zakup nowego samochodu, mieszkania lub innej rzeczy. Kredyt bez przeznaczenia oznacza przelanie pieniędzy na nasze konto, które możemy dowolnie rozdysponować.oszczednosci (250x250)

Ponieważ zbliżają się Święta Bożego Narodzenia to wielu z nas będzie potrzebowało dodatkowej gotówki na zakupy żywności oraz prezentów. Jeśli nie starcza nam pieniędzy to często na tego typu zakupy wykorzystujemy nie kredyt gotówkowy, a karty kredytowe. Czy to naprawdę najlepszy sposób na zapłacenie za swoje zakupy?

Wiadomo, że święta wymagają ogromnych nakładów finansowych i bardzo wiele osób po prostu na to nie stać. Korzystanie z kredytów jest więc zrozumiałem, ale musi być ono odpowiednio przemyślane. Kartę kredytową z pewnością jest dużo łatwiej dostać niż kredyt gotówkowy i dlatego wolimy korzystać z tej formy pożyczki. Nie jest to jednak dobre wyjście z sytuacji. Karta kredytowa posiada określony limit, którego przekroczenie spowoduje naliczenie bardzo wysokich opłat dodatkowych. Pieniądze wydawane z karty kredytowej dużo ciężej się kontroluje, tym bardziej, że wiele banków nalicza sporą prowizję za każde sprawdzenie salda na takich kartach. Jakby tego było mało karta kredytowa posiada najczęściej dużo wyższe oprocentowanie niż zwykły kredyt gotówkowy. Jeśli chcemy więc dokonywać zakupów na kredyt to dużo lepszym wyjściem będzie wzięcie zwykłego kredytu. Z pewnością szybciej uda nam się go spłacić, a jego oprocentowanie będzie dużo niższe. Karta kredytowa posiada także najczęściej dodatkową opłatę za samo korzystanie z niej, która naliczana jest na rok, a jej wysokość wcale nie jest mała.

Z pewnością nie można też żyć zbyt mocno ponad stan. Należy zrozumieć to, że nie zarabiając zbyt dużo musimy po protu zrezygnować z pewnych rzeczy. Niestety nasza mentalność sprawia, że na święta zawsze bardzo mocno się zadłużamy i później mamy duże problemy ze spłatą swoich zobowiązań. Pamiętaj, że raz nieregularnie spłacany kredyt gotówkowy to nie tylko wyższa opłata za niego, ale także zamknięcie sobie drogi po nowe kredyty, gdyż zostaniemy wpisani do bazy BIK.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kredyt gotówkowy - oferty i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz