Ubezpieczenia a kredyty konsolidacyjne

Kredyty konsolidacyjne to nie tylko zamiana kilku zobowiązań na jedno, chociaż to jest oczywiście ich główny cel, bo wraz zeń można często pozyskać cały pakiet ubezpieczeń, które utrzymają ciągłość spłaty zobowiązań, i które mieszczą się w kosztach ponoszonych właśnie przez owy kredyt konsolidacyjny. Co to jednak za ubezpieczenia i dlaczego warto je wziąć pod uwagę, gdy będziemy analizować poszczególne oferty?pieniadze (250x250)

Ubezpieczenia z tytułu kredytu konsolidacyjnego

Pierwszym z nich jest niewątpliwie ubezpieczenie od utraty pracy, które przekładają się na spłatę rat w przypadku nagłego bezrobocia, spowodowanego rozwiązaniem umowy ze strony pracodawcy, upadłością firmy, w której byliśmy zatrudnieni, a także wykreśleniem naszej działalności gospodarczej z Ewidencji Działalności Gospodarczej. Mało tego, ten typ ubezpieczenia umożliwia także spłatę emerytom i rencistom, kiedy to korzystają ze świadczeń szpitalnych po jakimś nieszczęśliwym wypadku. Drugim ubezpieczeniem, jakie kredyt konsolidacyjny może nam zagwarantować, jest zaś ubezpieczenie na sytuację, kiedy to doświadczymy trwałej niezdolności do wykonywania naszego zawodu. Trzecim wreszcie jest ubezpieczenie na życie, które sprawi, że nasi bliscy nie będą musieli spłacać naszych zobowiązań po nagłej śmierci. Owszem, kwota która wchodzi w jego ramy jest jasno i sztywnie określona, ale przeważnie wynosi do miliona złotych, czyli bardzo dużo. Mało tego, większość z nich ma konkurencyjne koszty, jest łatwa w zawieraniu i bezpośrednio powiązana z procedurą kredytową.

Inne dodatki

To jednak nie koniec, ponieważ kredyty konsolidacyjne zapewniają znacznie więcej, o czym świadczy chociażby możliwość wykorzystania kilkunastu lub czasem i kilkudziesięciu procent ich wartości do różnych dowolnych celów, niezwiązanych bezpośrednio z prowadzeniem wybranej działalności gospodarczej. Aby z takiego pakietu natomiast korzystać, konieczne jest wnikliwe przeprowadzenie analizy poszczególnych propozycji, ponieważ nie każdy kredyt konsolidacyjny jest taki sam, a wprost odwrotnie, większość z nich jest nader różnorodna, co umożliwia wyłonienie naprawdę ciekawych z nich. Warto tutaj spojrzeć też na fakt, że kredyty konsolidacyjne są jeszcze nieznane w naszym kraju, ponieważ stanowią usługę stosunkowo nową, dlatego dla wielu z nas będzie to kwestia naprawdę odkrywcza i nader rewolucyjna.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konsolidacja kredytów i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz