Przemyślany kredyt gotówkowy – na co uważać?

Kredyt gotówkowy to oferta skierowana do wszystkich tych, którzy potrzebują zastrzyku dodatkowych pieniędzy. Często mogą nam się zdarzyć nieplanowane wydatki jak poważna awaria samochodu czy konieczność zakupu nowej pralki, telewizora i wielu innych rzeczy. Jeśli nie wystarcza nam pieniędzy to musimy albo zrezygnować z czegoś albo po prostu je pożyczyć. Z pożyczaniem jednak jest wiele problemów i warto zawsze dobrze się zastanowić zanim podejmiemy taką decyzję.bank w Polsce(150x150)

Najłatwiej jest oczywiście pożyczyć pieniądze od swojej rodziny. Nie zapłacimy żadnych odsetek, prowizji, a do tego oddamy w dogodnym dla nas terminie. Najczęściej jednak nie mamy takiej możliwości albo po prostu się tego wstydzimy. Kredyt gotówkowy oferują nam więc banki. Bank pożyczając nam swoje pieniądze nie robi tego jednak bezinteresownie. Za każdym razem taki kredyt posiada swoje oprocentowanie, które z góry jest określone przez bank. Spłacamy więc pożyczone pieniądze plus odsetki jakie naliczy nam bank, czyli po prostu jego zarobek.

Czas spłacania kredytu może być różny i zawsze ustala się go na samym początku. Kredyt gotówkowy może być spłacany przez długie lata. Im dłużej będziemy spłacać nasz kredyt tym więcej za niego zapłacimy odsetek, jednak jednocześnie niższe będą miesięczne raty. Należy więc dobrać długość spłaty pożyczonych pieniędzy do naszych możliwości kredytowych. Lepiej kredyt gotówkowy spłacać trochę dłużej, ale przy niższej racie mamy większą pewność, że zawsze pieniądze na spłatę będą. Nigdy nie wolno zadłużać się bez opamiętania. W końcu przychodzi moment kiedy wysokość rat kredytowych i comiesięcznych opłat przekracza nasze dochody i zaczynają się poważne schody.

Do tego kredyt gotówkowy to nie tylko odsetki naliczane przez banki. Umowy kredytowe mogą mieć także bardzo wiele kruczków na, które musimy zwrócić szczególną uwagę. Każdą umowę i ofertę kredytową warto przeczytać nawet dwukrotnie. Po wzięciu pożyczki może się bowiem okazać, że różnego rodzaju opłaty dodatkowe mocno podwyższają koszta naszego kredytu i mogą doprowadzić do finansowego dramatu. Należy pamiętać także o tym, że zawsze kredyt gotówkowy jest lepszych wyjściem niż karty kredytowe, a tych na rynku jest pełno. Te mają bardzo wysokie oprocentowanie i ciężej kontroluje się wydawane pieniądze z karty.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kredyt gotówkowy - oferty, Produkty bankowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz